21 Czerwiec 2018 23:39
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
To już prawie koniec sezonu

Niech żałuje, kto nie był w sobotę bo znów mieliśmy okazję zażyć wspaniałego relaksu i odrobiny emocji. W Trampie zakończyliśmy sezon żeglarski na Jamnie i w całym KOZŻ.

Tym razem, inaczej niż w Łabuszu ostatnio, bez polityków się nie obeszło. Cóż, gorączka wyborczea. Jak na gorączkę przystało, po okrągłych słowach wiceministra na powitanie, padły z szeregu pytania o ten nasz oczekiwany dostęp do morza.

Z odpowiedzi wynika, że o budowie bajpasu już się nie mówi. Teraz raczej śluza jest na tapecie. Ale jeśli chodzi o terminy to... myślę, ze odległe. Szkoda, bo przecież pamiętacie jak przed dwoma laty euforia ogarnęła jamneńskich żeglarzy na myśl o wyjściu na morze.
Emotikon smile

No ale wracając do regat to wiało całkiem przyjemnie. Był niestety tylko jeden bieg więc emocji było tylko na godzinę. W naszych barwach klubowych wystartowało pięć łódek: Tupot, Świstun, Orkan, Pasja, Viola.

Tupot oczywiście nie miał sobie równych, zwłaszcza że Kamil postanowił wystartować z przytupem na koniec sezonu i odpalił spinakera. Świstun też śmigał na czele choć balastowanie w dwuosobowej załodze było dla sternika i załogantki pewnym wyzwaniem. Orkan, a jakże też dał radę bo był w kategorii kabinówek do 6 m pierwszy. Akademik tym razem nie startował więc w klasie DZ na pierwszym miejscu była Korweta. Oczywiście, jak zawsze, jej bermudzkie ożaglowanie budziło wątpliwości czy to aby jeszcze jest DZ.


Nie pamiętam wszystkich zwycięzców w innych kategoriach ale może trampowcy zamieszczą wyniki na swojej stronie. Nie dało się oczywiście nie zauważyć, że w swojej klasie, Mona z Marianem za sterem była jak zawsze pierwsza.
Emotikon smile

Ufundowana przez nas "nagroda specjalna" w postaci książki trafiła w bardzo dobre ręce a mianowicie do załogi ze Szkoły im. Ludzi Morza w Mścicach.


A tak a propos tej szkoły to zapytałem się dyrLeszka jak udało się im zrealizować wakacyjne plany:
http://www.zs-mscice.home.pl/index.php…
Okazało się, że wszystko wyszło znakomicie i kolejny żeglarsko-rowerowy rejs udał się nadzwyczajnie. Czekamy z niecierpliwością na pełną relację.

Przypominam o pracy w sobotę! Liczę na obecność!

Ewo, dzięki za zdjęcia!

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

148,925 unikalne wizyty

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.