21 Czerwiec 2018 23:31
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Towarzyska Liga Regatowa Jeziora Jamno

Z przyjemnością informujemy, że bez przeszkód odbyła się pierwsza runda Towarzyskiej Ligi Regatowej Jeziora Jamno organizowanej przez nasz klub. Pierwsze więc koty za płoty!

Wiało solidnie bo w porywach nawet powyżej 25 węzłów. Załogi podzieliły się więc na dwie grupy - startujących na omegach (ci brali pod uwagę kąpiel) i na orionach. Z trzech załóg na omegach dwóm udało się zaliczyć kąpiel a więc emocje były! Ale faktem jest też, że obydwie załogi (a jedną spokojnie zaliczyć można do korpusu oldbojów) wykazały się dużą sprawnością bo łódki w kilka minut znów stały w pionie. Oriony też wymagały solidnego balastowania ale za to szły jak burza. Jak burza szedł też "profesor" Marian Turowski ze swoimi dziewczynami i pokazał młodszym jak się ścigać się należy. Lekcja nie poszła w las bo konkurenci pod koniec nabrali wiatru w żagle.

Podsumowując, w klasie omega pierwsze miejsce ex aequo zdobyła załoga Waldka Koralewskiego z JK Koszalin oraz załoga Emila Paczkowskiego z YCPK a drugie załoga Piotr Bazelak + 2 x greenhorns (pierwszy raz w regatach!). W orionach pierwsze miejsce zdobył Marian "profesor" Turowski z dziewczynami, drugie miejsce Maciek Powoziński (jeszcze kursant!) z załogą, a trzecie Piotr Sajmon Obrzazgiewicz.

Dopełniliśmy regaty kilkoma upominkami oraz grilem, szantami i radosnym opowiadaniem o przeżytych emocjach na wodzie. 

Do zobaczenia następnym razem!

 

Towarzyska Liga Regatowa Jeziora Jamno

sezon 2016

Regulamin

 

 1. Organizatorem regat jest Yacht Club Politechniki Koszalińskiej.
 2. Regaty rozgrywane są na jezioro Jamno, w Ośrodku Sportów Wodnych Politechniki Koszalińskiej.

 3. Zawody rozgrywane są w terminach określonych na stronach internetowych organizatora. Planowane są 3-4 kolejki regat w sezonie.

 4. Regaty nie są rozgrywkami sportowymi a jedynie jedynie imprezą towarzyską o charakterze zamkniętym służącą integracji środowiska żeglarskiego z okolic j. Jamno.

 5. W regatach biorą udział załogi trzyosobowe zgłoszone wcześniej drogą elektroniczną na adres ycpk@o2.pl, przez witrynę internetową www.facebook.com/ YachtClubPK lub telefonicznie.

 6. Załogę identyfikuje się przez osobę sternika. Skład załóg może się zmieniać.

 7. Załogi można zgłosić także bezpośrednio przed regatami ale organizator może nie przyjąć zgłoszenia ze względu na ewentualne trudności w realizacji planu regat.

 8. Nadrzędną zasadą regat jest odpowiedzialne zachowanie i fair play a udział w re gatach zobowiązuje uczestników do przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa.

 9. Uczestnicy regat startują na własne ryzyko i biorą na siebie odpowiedzialność za poniesione z ich winy szkody zgodnie obowiązującymi przepisami.

 10. Regaty rozgrywane są zgodnie z prawem drogi określonym dla regat meczowych przez aktualne Międzynarodowe Przepisy Regatowe ISAF.

 11. Wyścigi rozgrywane są na łodziach omega, orion i skiper będących w dyspozycji organizatora.

 12. Sternik jachtu jest odpowiedzialny za sprawdzenie prawidłowości przygotowania jachtu do startu oraz jego wyposażenie w odpowiednie środki ratunkowe.

 13. Nad przebiegiem regat czuwa Komisja Regatowa której decyzjom podlegają uczestnicy. O składzie komisji uczestnicy są informowani na odprawie sterników.

 14. Do zadań komisji należy między innymi:
  - wyznaczenie i ustawienie trasy regat oraz jej zmiany spowodowane warunkami,
  - ustalenie porządku wyścigów,
  - określenie procedury startowej i sędziowanie.

 15. Przewiduje się rozegranie kilku, kilkunastu wyścigów w każdej kolejce regat w takim porządku by w miarę możliwości zapewnić starty „każdy z każdym”. Przy większej ilości załóg rozgrywane będą wyścigi w grupach.

 16. Załogi startują na jednym lub na różnych rodzajach łodzi w każdej edycji w zależności od ustalonego porządku wyścigów.

 17. Uczestników obowiązuje opłata wpisowa w wysokości 30 zł od załogi w każdej kolejce regat. Korzystnie opłatę wnosi się na konto bankowe YCPK. Opłata nie obowiązuje członków YCPK.

 18. Organizator zapewnia uczestnikom schronienie i posiłek a także dyplomy i drobne upominki dla zwycięzców.

 19. Punktację prowadzi się dla każdej edycji regat oraz ranking załóg w całej edycji regat w sezonie. O miejscu w rankingu decyduje prosta suma uzyskanych punktów.

 20. Za każdy zwycięski wyścig załoga (starnik) otrzymuje 1 punkt. W przypadku remisu 0,5 punktu.

 21. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu w trakcie sezonu.

Koszalin 22 lipca 2016

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

148,881 unikalne wizyty

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.