21 Czerwiec 2018 23:39
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
TLRJJ-4

Towarzyska Liga Regatowa Jeziora Jamno

W sobotę 20 sierpnia rozegraliśmy ostatnią kolejkę naszej Towarzyskiej Ligi Regatowej Jeziora Jamno. Trafiliśmy z pogodą bez mała idealnie bo przez kilka dni wcześniej lało a w niedzielę znów lało. W sobotę natomiast zmoczyło jedynie komisję sędziowską ustawiającą trasę a potem już było pogodnie. Wiatr był łagodnie świeży - tak można by powiedzieć.

Najważniejsze jednak, że emocji nie brakowało. Dość powiedzieć, że był wyścig w którym dwa jachty przekroczyły jednocześnie metę z dokładnością do średnicy sztagu. Wszyscy bawili się znakomicie. Tym razem ograniczyliśmy się tylko do wyścigów na omegach, po to by załogi w danym czasie nie żeglujące mogły przypatrywać się taktyce rywali.

Rozegraliśmy dwanaście pojedynków. Potwierdziła się forma załogi Jacht Klubu Koszalin, która zdobyła 5 punktów zwyciężając edycję. Drugie miejsce wywalczyła załoga Mariana Turowskiego zyskując 3,5 punkta, trzecia była nasza załoga z Maćkiem za sterem, a czwartą załogą była Ściepka z Jarkiem Banasikiem przy rumplu.

Podsumowując wszystkie cztery kolejki możemy ogłosić, ujmując w zestawieniu tych, który ścigali się prawie we wszystkich edycjach, że zwycięzcą tegorocznej edycji Ligi został
1. Jacht Klub Koszalin z Waldkiem Koralewskim na sterze i zmieniającą się załogą, drugie miejsce zdobył
2. Marian Turowski ze zmienną załogą, trzeci był
3. Yacht Club Politechniki Koszalińskiej w zmiennym składzie
4. Ściepka Team z Jarkiem Banasikiem za sterem i zmienną załogą.

Załogi zostały oczywiście nagrodzone a w tym miejscu wypada podziękować serdecznie firmie  za ufundowanie upominków.

Już teraz zapraszamy na przyszły rok a niewykluczone, że jeszcze w tym roku spotkamy się by pościgać się meczowo choć nie pod szyldem TLRJJ. Chętnych zapraszamy do kontaktu z nami. 


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

148,924 unikalne wizyty

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.