19 Styczeń 2019 14:58
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sejmik 2016

Obradował Sejmik YCPK

Minęły już cztery lata od ostatnich wyborów w klubie więc przyszedł czas na zmiany. 8 grudnia odbył się nasz Sejmik YCPK, którego najważniejszą częścią było udzielenie absolutorium ustępującemu zarządowi klubu i wybór nowego zarządu. Sejmik uznał, że stary zarząd "dawał radę" i zaakceptował jego czteroletnią pracę. Dodatkowo potwierdził to wybierając do nowego zarządu dwójkę kolegów, którzy w w tym gremium już zasiadali.

Na kadencję 2016-2020 do Zarządu YCPK weszli:

 • Witold Gulbiński - Komandor
 • Tomasz Rydzkowski - Wicekomandor
 • Tomasz Suszko - Wicekomandor
 • Michał Dżugan - Członek Zarządu

Do Komisji Rewizyjnej YCPK na kadencję 2016-2020 wybrani zostali:

 • Leszek Dawid - Przewodniczący KR YCPK
 • Wojciech Jarmasz - Członek KR
 • Janusz Krygier - Członek KR

Ustępujący zarząd podziękował serdecznie wszystkim, którzy w ostatnich latach udzielali się na rzecz klubu a nowy zarząd od razu z zapałem zabrał się do pracy bo przecież nowy sezon już tuż tuż.

Błękitna Wstęga Jamna 2016

Ściepka rulez!

I jak zwykle Błękitna Wstęga Jeziora była niezwykle udana. Ściepkowicze okazują się być mistrzami w organizacji towarzyskich regat. Podkreśliłem to słowo bo trudno o sympatyczniejszą atmosferę, nieprawdaż? Mogę pójść o zakład, że wszyscy uczestnicy mogą to potwierdzić.

Wystawiliśmy całkiem okazałą reprezentację a nawet wspomogliśmy odrobinę Ściepkę organizacyjnie. Z naszych łódek wystartowała dezeta, dwie omegi, orion i jeszcze nasi nestorzy na łódce Rysia. Naprawdę nieźle. Dezetę obsiadła załoga naszych "starych", którzy gdy jeszcze była studentami... Za dużo byłoby wspominać! Dawali czadu!

Tupot i Świstun (nasze omegi) walcząc jedna z drugą dotarły jako pierwsze na metę a walka była o każdy centymetr przez całą długą trasę. Bardzo dobrze też popłynęli inni. Podobno. Bo my, tzn załoga Tajfuna, niewiele z tego widzieliśmy. Cóż, oriony nie należą do demonów szybkości i byliśmy w tej grupie co to wyścig zamykała. Ale z drugiej strony mieliśmy niezapomniane chwile regat bez rywalizacji, holowania się na metę w zestawie czterech jachtów itp itd. Szkoda tylko, że nie dało się zdążyć na ceremonię wręczenia nagród. Metę zamknięto nieco wcześniej. :)

Zdążyliśmy jednak na szanty w wykonaniu muzyków ze szkoły w Mścicach, zdążyliśmy też na tradycyjną ściepkową grochówkę, no i na niespodziankę w postaci pieczonego dzika też.

Co ja tam więcej będę pisał, zabawa była przednia!
Droga Ściepko, WIELKIE DZIĘKI!

 

Kookaburra 01

Budka dla ptaszka

Kookaburra zagnieździła się na przystani w Unieściu.
Ze swojego macierzystego portu w Darłowie przyjechała
na przyczepie do Mielna i zaległa na swoim łożu.

Aby dało się wygodnie przy łodzi pracować należało
zbudować jakiś dla niej namiot. Z wielką pomocą przyszli
nam bracia Matyszczakowie udostępniępniając trochę
potrzebnego drewna. Dzięki Panowie serdeczne!

Do tego

 • plandeka (pozostałość po wielkoformatowej reklamie),
 • gwoździ parę kilo mniejszych i większych,
 • narzędzia takie i owakie z piłą łańcuchową, poziomnicą i młotkiem na czele oraz
 • silna ekipa klubowych żeglarzy

i w ciągu jednego dnia stodółka powstała. Jak widać była nawet wiecha!
Swietnie, że tak ładnie poszło!

NO A TERAZ ZACZNĄ SIĘ SCHODY...

Za rok dwudziestolecie

W przyszłym roku (1997) mija dwadzieścia lat odkąd Kookaburra jest w naszym klubie. Jasiu ją pięknie wyrychtował ale latach wiernej służby ptaszek podupadł na zdrowiu i postanowiliśmy zrobić mu kurację odmładzającą.

Trochę czasu spędziliśmy na dyskusjach co począć. Koniec końców decyzje zapadły.
Najważniejsza - remontujemy samodzielnie. Dlaczego tak? Bo nie stać nas na zlecenie pracy na zewnątrz - to po pierwsze. A po drugie to perspektywa słodkiego uczucia satysfakcji gdy remont skończymy i ruszymy w morze na własnoręcznie wyremontowanym jachcie. Po trzecie dobrze jest znać każdy zakamarek.

Kiedy? Byłoby wspaniale gdybyśmy skończyli właśnie w przyszłym roku, z okazji dwudziestolecia. Na przykład w lipcu moglibyśmy wystartować w pięknej imprezie jaką są regaty Sailbook Cup. Z Trójmiasta do Visby na Gotlandii i z powrotem. Uprzedzić nalezy, że nie ma co liczyć na jakieś wysokie miejsce ale na szczęście w takich regatach liczy się głównie udział. Przypomnieć jeszcze warto, że ostatni dalszy rejs Kookaburry był na tę wyspę.

Więcej w "czytaj dalej".

TLRJJ-4

Towarzyska Liga Regatowa Jeziora Jamno

W sobotę 20 sierpnia rozegraliśmy ostatnią kolejkę naszej Towarzyskiej Ligi Regatowej Jeziora Jamno. Trafiliśmy z pogodą bez mała idealnie bo przez kilka dni wcześniej lało a w niedzielę znów lało. W sobotę natomiast zmoczyło jedynie komisję sędziowską ustawiającą trasę a potem już było pogodnie. Wiatr był łagodnie świeży - tak można by powiedzieć.

Najważniejsze jednak, że emocji nie brakowało. Dość powiedzieć, że był wyścig w którym dwa jachty przekroczyły jednocześnie metę z dokładnością do średnicy sztagu. Wszyscy bawili się znakomicie. Tym razem ograniczyliśmy się tylko do wyścigów na omegach, po to by załogi w danym czasie nie żeglujące mogły przypatrywać się taktyce rywali.

Rozegraliśmy dwanaście pojedynków. Potwierdziła się forma załogi Jacht Klubu Koszalin, która zdobyła 5 punktów zwyciężając edycję. Drugie miejsce wywalczyła załoga Mariana Turowskiego zyskując 3,5 punkta, trzecia była nasza załoga z Maćkiem za sterem, a czwartą załogą była Ściepka z Jarkiem Banasikiem przy rumplu.

Podsumowując wszystkie cztery kolejki możemy ogłosić, ujmując w zestawieniu tych, który ścigali się prawie we wszystkich edycjach, że zwycięzcą tegorocznej edycji Ligi został
1. Jacht Klub Koszalin z Waldkiem Koralewskim na sterze i zmieniającą się załogą, drugie miejsce zdobył
2. Marian Turowski ze zmienną załogą, trzeci był
3. Yacht Club Politechniki Koszalińskiej w zmiennym składzie
4. Ściepka Team z Jarkiem Banasikiem za sterem i zmienną załogą.

Załogi zostały oczywiście nagrodzone a w tym miejscu wypada podziękować serdecznie firmie  za ufundowanie upominków.

Już teraz zapraszamy na przyszły rok a niewykluczone, że jeszcze w tym roku spotkamy się by pościgać się meczowo choć nie pod szyldem TLRJJ. Chętnych zapraszamy do kontaktu z nami. 


TLRJJ-3

Towarzyska Liga Regatowa Jeziora Jamno

Trzecia kolejka Towarzyskiej Ligi Regatowej za nami.
Było emocjonująco! Warunki zmienne - od rzęsistego
deszczu do prawie pełnego słońca, od świeżego wiatru
do lekkich tylko podmuchów.

Najważniejsze jednak, że walka na wodzie była niezwykle zacięta.
Z kolejki na kolejkę regat staje się coraz ciekawsza.
W pierwszej edycji załogi skupione były raczej na własnym żeglowaniu,
niewiele zwracając uwagi na konkurentów. W drugiej edycji regat
było zdecydowanie więcej bezpośredniej walki.
Tym razem to już było TO.
Szachy na wodzie! No, może nie szachy ale warcaby na pewno!

Rywalizacja burta w burtę, "wywożenie się" na starcie,
walka przy bojach. Prawie wszystko czego można się
spodziewać po regatach meczowych.

Zawodnicy byli zadowoleni a i sędziowie też bo było ciekawie,
pracowicie i... pouczająco. :)

Wyniki kolejki:
1. JKK - 5 p.
2. Tur Team, YCPK - 4. p
3. Ściepka Team - 3 p.

Dzięki firmie 
mogliśmy nagrodzić wszystkich uczestników nagrodami i upominkami.
W rundzie finałowej także będą dajarowskie nagrody. Dziękujemy!

Generalna klasyfikacja po trzech kolejkach:
1. JKK - 15 p.
2. Tur Team, YCPK - 11 p.
3. Ściepka Team - 8 p.
4. Podwisiński Team - 2 p.
5. Bazelak Team, Sajmon Team

Jak widać Jacht Klub Koszalin prowadzi zdecydowanie a na drugim miejscu nasz klub i załoga Mariana idą łeb w łeb.

Przed komisją stoi teraz trudne zadanie rozplanowania rundy finałowej a ona już za dwa tygodnie. Na pewno będzie coś w rodzaju WIELKIEGO BIEGU NA KONIEC.

Zapraszamy nie tylko zawodników ale i kibiców. Będzie na co popatrzeć. No i jeszcze na koniec film zrealizowany przez drugiego sędziego. Dzięki Jasiek!

Vice

TLRJJ-2

Towarzyska Liga Regatowa Jeziora Jamno

W sobotę 23 sierpnia mieliśmy drugą kolejkę Towarzyskiej Ligi Regatowej Jeziora Jamno. Obsada była na wszystkie sześć łódek ale w regatach wystartowały cztery załogi. Studenci-kursanci postanowili popływać, poćwiczyć, pokibicować z wody. Za to pozostałe załogi z wielkim zacięciem przystąpiły do wyścigów.

Pojedynki były rozplanowane na sześć kolejek ale ambicja i poczucie sprawiedliwości zawódników nie pozwalało im zaakceptować innej formuły niż KAŻDY Z KAŻDYM NA KAŻDEJ ŁÓDCE. Trzeba było więc rozegrać 24 pojedynki. Spore wyzwanie jak na słabe wiatry, które mieliśmy w sobotę.Dzięki jednak Jacht Klubowi Koszalin zrobiliśmy bazę przesiadkową na ich krążowniku Dance i wyścigi szły gładko.

Z 24 pojedynków rozegraliśmy 20. Wszyscy napływali się po uszy. Sędziowie także. Wiało słabo więc trzeba było się za to wykazać dobrą techniką.

Wyniki:
1. JKK - 7 p.
2. Ściepka Team - 5 p.
3. Tur Team - 4 p. , YCPK - 4 p.

Klasyfikacja po dwóch kolejkach TLRJJ jest następująca:
1. JKK - 10 p.
2. Tur Team - 7.p, YCPK - 7 p.
3. Ściepka Team - 5 p.
4. Podwisiński Team - 2
5. Bazelak Team - 0 p., Sajmon Team - 0 p.

Zapraszamy na kolejną edycję. Przypominam o obowiązku zgłoszenia tak tym, którzy już startowali jak i tym załogom, które chcą wystartować po raz pierwszy. Nie da się ukryć, że liczba miejsc ograniczona!

Ahoj przygodo!


Towarzyska Liga Regatowa Jeziora Jamno

Z przyjemnością informujemy, że bez przeszkód odbyła się pierwsza runda Towarzyskiej Ligi Regatowej Jeziora Jamno organizowanej przez nasz klub. Pierwsze więc koty za płoty!

Wiało solidnie bo w porywach nawet powyżej 25 węzłów. Załogi podzieliły się więc na dwie grupy - startujących na omegach (ci brali pod uwagę kąpiel) i na orionach. Z trzech załóg na omegach dwóm udało się zaliczyć kąpiel a więc emocje były! Ale faktem jest też, że obydwie załogi (a jedną spokojnie zaliczyć można do korpusu oldbojów) wykazały się dużą sprawnością bo łódki w kilka minut znów stały w pionie. Oriony też wymagały solidnego balastowania ale za to szły jak burza. Jak burza szedł też "profesor" Marian Turowski ze swoimi dziewczynami i pokazał młodszym jak się ścigać się należy. Lekcja nie poszła w las bo konkurenci pod koniec nabrali wiatru w żagle.

Podsumowując, w klasie omega pierwsze miejsce ex aequo zdobyła załoga Waldka Koralewskiego z JK Koszalin oraz załoga Emila Paczkowskiego z YCPK a drugie załoga Piotr Bazelak + 2 x greenhorns (pierwszy raz w regatach!). W orionach pierwsze miejsce zdobył Marian "profesor" Turowski z dziewczynami, drugie miejsce Maciek Powoziński (jeszcze kursant!) z załogą, a trzecie Piotr Sajmon Obrzazgiewicz.

Dopełniliśmy regaty kilkoma upominkami oraz grilem, szantami i radosnym opowiadaniem o przeżytych emocjach na wodzie. 

Do zobaczenia następnym razem!

PS W "czytaj więcej" regulamin ligi.

 

TLRJJ

My już na wodzie

A my już na wodzie

Korzystając z pięknej ostatnio pogody zebraliśmy się silną grupą na przystani i solidnie popracowaliśmy przez całą sobotę by popołudniu powiedzieć sobie, że sprzęt pływający pływa! Tak więc można uznać, że zaczynamy sezon 2016. Co prawda banderę uroczyście podniesiemy nieco później bo przecież musi być elegancko ale żeglujemy już teraz. A żagli na jeziorze z tygodnia na tydzień będzie coraz więcej. I tylko czekać pierwszych regat. Pozdrawiamy wszystkich jamneńskich żeglarzy!

Zapraszmy do wiadomości "na bieżąco" do facebooka

Idzie Wielkanoc

Już za kilka dni Wielkanoc.
Z tej okazji wszystkim Klubowiczom oraz Przyjaciołom naszego klubu
składamy serdeczne życzenia.

Do kei zawsze na jajeczko!

Komandor i Zarząd YCPK


166,910 unikalne wizyty

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.